Sıkça Sorulan Sorular

Özöğretmen nedir?

Özöğretmen, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” ve “Özgül Öğrenme Güçlüğü” olan 9-15 yaş arası bireyler için hazırlanmış ve onlara 21 yüzyıl becerilerini edindirmeyi hedefleyen bir uzaktan öğretim platformudur.


Özöğretmen bir tedavi yöntemi mi?

Hayır, bu bir tedavi yöntemi değil, destekleyici eğitimler veriyoruz.


Sisteme dahil olmak için DEHB ya da ÖÖG tanısı almak gerekli mi?

Hayır, tanı almadan da sisteme dahil olabilirsiniz ama bir raporunuz varsa bizimle paylaşmanız, sizinle görüşecek eğitim koçlarının çok işine yarayacaktır. Belki ileride sizin için özel indirimler de sağlayabiliriz.


Dünyada Özöğretmen’e benzeyen başka uygulamalar var mı?

Hayır, öğrenme güçlükleri için tasarlanmış oyunlar ve okuma-yazma becerisini geliştirmeyi hedefleyen bir çok uygulama var ama Özöğretmen gibi yaş ve hedef odaklı bir destekleyici uzaktan öğretim sistemi bulunmamaktadır.


Mobil uygulamanız var mı? İlla bir bilgisayara mı ihtiyacımız var?

Şu an için sadece web uygulamamız bulunmakta, fakat akıllı telefon ve tabletlerinizle de giriş yapabilirsiniz. Önümüzdeki süreçte bir mobil uygulama hazırlama planımız var.


Neden aylık abonelik?

Çünkü DEHB ya da ÖÖG’ye sahip bireylerin düzenli takip edilmeleri başarıları için çok önemli olduğundan dolayı, paketlerimiz aylık ve yıllık olarak planlanmıştır.


Peki neden sadece programlama dersleri?

21.yüzyıl modern toplumlarında algoritma bilgisi ve kodlama becerisi çok önemli bir yer tutmaktadır. Üstelik çocuklar programlamayı çok seviyor. İleride başka dersler de eklenecek. 🙂


Ödemeyi yaptım hesabım ne kadar sürede aktive olur?

12-24 saat arasında aktive olur.