About Us

Misyonumuz

Biz her çocuğun özel olduğunu biliyoruz! Türkiyede her 20 çocuktan biri DEHB ya da Özgül Öğrenme güçlüğüne sahiptir. Bu sebepten dolayı hedef kitlemiz oldukça büyüktür.  Mevcut uygulamalar sadece başlangıç (okuma yazma öğrenme vb )düzeyinde destek vermekte, ardından bu bireyler tabiri caizse desteksiz bırakılıyor ve gelecek yaşamlarıyla ilgili gelişim göstermekte ciddi şekilde güçlükler yaşamaktadırlar. Tam da bu durumda Özöğretmen diğer sistemlere göre özelleşiyor.
Biz temel kavram (okuma-yazma,sayma vb) değil daha ileri becerileri kazandırıp, bu özel çocukları 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler haline getirmek istiyoruz.

Hakkımızda

Meraklı Karga ekibi tarafından Hacettepe Ön Kuluçka Merkezinde geliştirilen Özöğretmen Projesi, öğrenme güçlüğü ve dikkat dağınıklığı tanısı almış toplumda ötekileştiren ve güçlükleri nedeniyle dışlanan 9 -15 yaş arası çocuk ve ergenlerin özdisiplinlerini geliştirmeyi amaçlayan, onları toplumda saygın ve ekonomik özgürlüklerini kazanmış bireyler olarak yer almasını hedefleyen uzaktan eğitim sistemidir.

Kızım ilk robotik dersi ve bilgisayarı olmamasına rağmen çok keyif aldı öğretmenlerimize ve sizlere çok teşekkür ederim

Bir Anne

Bize ulaşın

×

Powered by WhatsApp Chat

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?